نمای-ترکیبی؛-آمیخته‌ای-از-تاریخ-و-آینده-در-کنار-هم

نمای ترکیبی ساختمان؛ آمیخته‌ای از تاریخ و آینده در کنار هم

امروزه در نمای ساختمان‌ها علاوه بر نماهای تک عنصری می‌توانید انواع نماهای ترکیبی از عناصر و مصالح مختلف را مشاهده کنید. نماهای ترکیبی با ترکیب‌کردن متریال‌های مختلف از جذاب‌ترین و پرچالش‌ترین جنبه‌های طراحی معماری امروزی محسوب می‌شوند. این نوع ترکیب و طراحی تأثیر مستقیم و چشمگیری در جلب‌توجه و ارتقای زیبایی بصری ساختمان‌ها دارد.

در این رویکرد معماران به دنبال ایجاد نماهایی هستند که از ترکیب مصالح و متریال‌ مختلف ساخته شده است. در نهایت با ترکیب این عناصر مختلف به طراحی‌های خلاقانه و منحصربه‌فردی خواهید رسید که از آنها جذابیت بسیاری نصیب نمای ساختمان شما خواهد شد. در این راستا شما می‌توانید به‌راحتی ترکیبی از فلز، سنگ، شیشه، چوب و غیره را در کنار یکدیگر با وجود تناقضات جالب در نما اجرا کنید.

جالب است بدانید این ترکیب متریال‌های گوناگون به طراحان اجازه می‌دهد که به‌صورت جداگانه از خصوصیات و مزایای هر کدام از این مصالح به بهترین شکل ممکن بهره‌مند شوند. طراحی نمای ترکیبی به‌عنوان یک رویکرد هنری ترکیب مواد ساختمانی در نمای ساختمان‌ها به طراحان فرصت می‌دهد تا به ابتکار و خلاقیت خود بپردازند. همچنین این ترکیبات مصالح در اجرای نماها از تلفیقی از تاریخ، فرهنگ و فناوری را در قالب یک نما ارائه می‌دهد.

شما نیز می‌توانید با استفاده از این ترکیب مدرن، شخصیت و جاذبه فراوانی به ساختمان خود ببخشید. در این مطلب می‌خواهیم شما را با انواع نماهای ترکیبی، نحوه ترکیب و اجرای آنها، همچنین مزایای نمای ترکیبی آشنا کنیم. پیشنهاد می‌کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

آشنایی با ماهیت نمای ترکیبی

نمای ترکیبی در معماری امروزی به رویکردی اشاره دارد که در آن از ترکیب عناصر و متریال‌های مختلف برای ایجاد نماهای متنوع و جذاب استفاده می‌شود. این امر سبب می‌گردد تا با تلفیق و ترکیب طرح‌ها و عناصر مختلف، هویت‌های متنوع و جذاب برای نمای ساختمان‌ها بوجود بیاید.

همان‌طور که از نام این نما پیداست شما در این نوع اجرا منحصراً از یک نوع مصالح، متریال یا عنصر اجرایی استفاده نخواهید کرد. در اجرای نماهای ترکیبی عناصر مختلف مانند فلز، سنگ، شیشه، چوب، کامپوزیت، سیمان، سرامیک و غیره به نحوی ماهرانه با همدیگر ترکیب می‌شوند.

ازآنجاکه هر کدام از این عناصر و مصالح دارای خصوصیات و ویژگی‌های خاص خود هستند، در اجرای نمای ترکیبی نیز هر کدام به‌صورت مجزا می‌توانند مزایای بسیاری برای نمای ساختمان به همراه داشته باشند.

در این نوع طراحی مدرن هنر ترکیب‌کردن و اجرای متریال‌ها به‌صورت ترکیبی بسیار حائز اهمیت است. امروزه ترکیب مواد ساختمانی در اجرای نماهای ترکیبی نه‌تنها به تنوع و زیبایی ظاهری ساختمان‌ها افزوده؛ بلکه به‌عنوان ابزاری هنری در معماری معرفی شده است. نمای ترکیبی تلفیقی از تضادها و تفاوت‌های موجود در جوانب مختلف است که می‌تواند با الهام‌گرفتن از طبیعت موجود نماهایی منحصربه‌فرد را با آنها خلق نمود.

آشنایی-با-ماهیت-نمای-ترکیبی

انواع نمای ترکیبی ساختمان

همان‌طور که مطالعه نمودید نماهای ترکیبی شامل اجرای چند نوع مصالح اجرایی در نمای ساختمان‌ها هستند. اگر بخواهیم به طور کامل‌تر این نما را معرفی نماییم می‌توان گفت که نمای ترکیبی به دو معنای مختلف اجرا می‌شود. اول با استفاده از ترکیب مصالح مختلف و متریال‌های گوناگون به وجود می‌آید. در نوع دوم نماهای ترکیبی ممکن است شامل ترکیب چند سبک مختلف از اجرای نماهای متفاوت باشند. در ادامه به شرح بیشتر هر کدام از انواع این نماها خواهیم پرداخت.

نمای ترکیبی شامل ترکیب مصالح

در این نوع نما، معماران از تفاوت موجود در خصوصیات مختلف مواد ساختمانی جهت ایجاد تنوع و جذابیت بیشتر نمای ساختمان استفاده می‌کنند. همان‌طور که در بالا شرح داده شد نمای ترکیبی شامل ترکیب مصالح مختلف است. برای مثال این نما می‌تواند از تلفیق هم‌زمان مصالحی همچون فلز با سنگ، شیشه با چوب و غیره صورت بگیرد.

هرکدام از این موارد نقش خود را به‌عنوان نمای ساختمان ایفا می‌کنند. به عبارتی دیگر هر کدام از استحکام، زیبایی و شفافیت به خصوصی برخوردار هستند. ناگفته نماند این شیوه ترکیب مصالح امروزه از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است.

نماهای ترکیبی شامل ترکیب چند سبک اجرایی

این نوع نمای ترکیبی به تلفیق چند سبک مختلف در یک ساختار واحد اشاره دارد. برای مثال در این نوع اجرا می‌توان از سبک‌های مختلف مانند سبک‌های معمولی، سنتی، مدرن، فوق مدرن و غیره به طور هم‌زمان اشاره نمود.

از طرفی دیگر با استفاده از تلفیق دو سبک متضاد در کنار هم به‌عنوان نما باز به مصالح و ترکیب متریال‌های مختلف نیاز خواهیم داشت. این رویکرد به‌عنوان یک ترکیب هنری و مهندسی شناخته شده است. ترکیب سبک‌های مختلف با استفاده از مصالح متفاوت می‌تواند نماهایی بسیار جذاب و منحصربه‌فرد را خلق نماید. وجود تضاد در اجرای نماهای ترکیبی می‌تواند هارمونی از زمان، تاریخ و فرهنگ‌های متفاوت را به طور هم‌زمان به وجود بیاورد.

نماهای-ترکیبی-شامل-ترکیب-چند-سبک-اجرایی

ایده‌های خلق نماهای ترکیبی

در خلق نماهای ترکیبی معماران و طراحان می‌توانند با استفاده از ایده‌های خلاقانه و هنری از تنوع بسیار مصالح ساختمانی در اجرای نماها بهره‌مند شوند. در مرحله اجرایی‌کردن نماهای ترکیبی معماران و طراحان اجرایی باید بدانند که هر کدام از مصالح موردنظر با چه عناصری قابل‌ترکیب و اجرا است.

از جمله مهم‌ترین و رایج‌ترین متریال‌های قابل‌استفاده در نمای ساختمان‌ها و ترکیب آنها با یکدیگر می‌توان به مصالح زیر اشاره نمود:

 • سنگ

 • آجر

 • سیمان

 • کامپوزیت

 • چوب

 • سرامیک

 • شیشه

 • فلز

در ادامه نیز درباره هر کدام از متریال‌های ذکر شده و مناسب‌ترین ایده‌ها برای ترکیب آنها با یکدیگر و خلق نمای ترکیبی بیشتر توضیح خواهیم داد.

ایده نمای ترکیبی با سنگ

مصالح سنگی از دیرباز تا به امروز به دلیل زیبایی خاص و مقاومت بسیار خود یکی از انتخاب‌های برجسته در طراحی نماهای ساختمانی بوده‌اند. این نوع مصالح اجرایی با برخورداری از تنوع بالا در بافت، طرح و رنگ می‌تواند ظاهری بسیار متفاوت و شکوهمند به نمای ساختمان‌ها ببخشد. علاوه بر تمامی این موارد ظاهری مصالح سنگی مقاومت بالایی در برابر ضربات، تغییرات جوی و شرایط محیطی دارند.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مصالح سنگی قابلیت ترکیب آنها با مصالح دیگر در اجرای نماهاست. ترکیب سنگ با مصالح و عناصر دیگر علاوه بر حفظ مقاومت و طول عمر ساختمان و نما سبب افزایش زیبایی بصری ساختمان خواهد شد.

براین‌اساس از جمله مهم‌ترین ایده‌های اجرایی و نمای ترکیبی با استفاده از مصالح سنگی با عناصر دیگر عبارت‌اند از:

 • ترکیب نماهای سنگی با آجری

 • ترکیب نماهای سنگی با چوب

 • ترکیب نماهای سنگی با کامپوزیت

 • ترکیب نماهای سنگی با سیمان

 • ترکیب نماهای سنگی با شیشه

 • ترکیب نماهای سنگی با فلز

 • ترکیب نماهای سنگی با سرامیک

 • ترکیب نماهای سنگی با GFRC

ایده-نمای-ترکیبی-با-سنگ

ایده نمای ترکیبی با آجر

آجر یکی از قدیمی‌ترین مصالح اجرایی در اجرای نماهای ساختمانی و حتی ساخت‌وساز است. با استفاده از آجر می‌توان انواع نماهای سنتی تا مدرن را خلق نمود. ویژگی‌های همچون زیبایی، تنوع در طرح و رنگ، ایجاد نمایی گرم و دلنشین و همچنین مقاومت بالای آنها سبب محبوبیت و جلب‌توجه طراحان به این عنصر است.

در واقع می‌توان از آجر برای خلق انواع سبک‌های معماری از جمله مدرن، مینیمال و سنتی استفاده کرد. به همین ترتیب می‌توان گفت که آجر از جمله متریالی است که انعطاف‌پذیری بالایی در طراحی و ترکیب به‌عنوان نمای ترکیبی دارد.

از جمله جالب‌ترین ایده‌های نماهای ترکیبی با آجر عبارت‌اند از:

 • ترکیب نماهای آجری با سنگ

 • ترکیب نماهای آجری با سیمان

 • ترکیب نماهای آجری با چوب

 • ترکیب نماهای آجری با سرامیک

 • ترکیب نماهای آجری با شیشه

 • ترکیب نماهای آجری با فلز

ایده-نمای-ترکیبی-با-آجر

ایده نمای ترکیبی با سیمان

سیمان نیز از جمله رایج‌ترین مصالح مورداستفاده در اجرای نماهای ساختمانی هستند. سهولت در اجرا و تنوع در طراحی و اجرای این عنصر سبب محبوبیت روزافزون آن میان طراحان و معماران گردیده است. همچنین نماهای سیمانی از لحاظ اقتصادی به‌عنوان نمایی مقرون‌به‌صرفه محسوب می‌شوند.

در کنار این ویژگی‌ها نمای سیمانی دارای ویژگی‌ها و مزایای بسیاری به‌عنوان نمای ظاهری ساختمان است. نمای ترکیبی با استفاده از مصالح سیمانی دارای تنوع بسیار زیادی است. همچنین شما می‌توانید نماهای ترکیبی سیمانی را با استفاده از مصالح مختلف در هر سبکی به کار بگیرید. برای مثال در معماری مدرن ترکیب سیمان با چوب می‌تواند طراحی‌های مدرن و مینیمال را برای ایده‌های جذاب نما ارائه دهد.

شایان‌ذکر است که ترکیب سیمان با سایر متریال‌ها سبب افزایش مقاومت، دوام و کاهش هزینه‌های اجرایی خواهد شد.

رایج‌ترین و مناسب‌ترین ایده‌های نمای ترکیبی با استفاده از سیمان عبارت‌اند از:

 • ترکیب نماهای سیمانی با آجر

 • ترکیب نماهای سیمانی با سنگ

 • ترکیب نماهای سیمانی با سرامیک

 • ترکیب نماهای سیمانی با فلز

 • ترکیب نماهای سیمانی با چوب و

 • ترکیب نماهای سیمانی با شیشه

ایده-نمای-ترکیبی-با-سیمان

ایده نمای ترکیبی با چوب

امروزه استفاده از چوب در اجرای نماهای مدرن را می‌توان به‌وفور مشاهده نمود. ترکیب عنصری همچون چوب با سایر مصالح ساختمانی نما راهی منحصربه‌فرد برای اجرای نماهای زیبا و کاربردی است. چوب با طبیعت گرم و دلنشین خود. ظاهر زیبا و متنوع به ساختمان‌ها حس آرامش و گرما می‌بخشد.

همچنین انعطاف‌پذیری بالای چوب در طراحی و ترکیب آن با مصالح دیگر امکان ایجاد نماهای متفاوت و زیبا را فراهم می‌کند. چوب در خلق نمای ترکیبی می‌تواند در زیباسازی نمای ساختمان‌ها بسیار تأثیرگذار باشد. برای مثال می‌توان انواع متریال‌های مختلف مانند سنگ، شیشه و غیره را با وجود تضاد با طراحی هماهنگ با این عنصر اجرا نمود.

ترکیب چوب با شیشه می‌تواند نمایی بسیار آزاد و شفاف را جهت ارتقای زیبایی بصری ساختمان شما ارائه دهد. در کنار آن ترکیب چوب و سنگ نیز به‌عنوان نمای ترکیبی می‌تواند علاوه بر ظاهری مدرن حس ثبات و استحکام را به ساختمان شما ببخشد. این ترکیبات سبب می‌گردند تا نمای ساختمان شما به چشم بیفتند و هویتی متفاوت به دست آورند.

ازجمله رایج‌ترین ایده‌های نمای ترکیبی چوب با مصالح دیگر عبارت‌اند از:

 • ترکیب نماهای چوبی با آجر

 • ترکیب نماهای چوبی با سنگ

 • ترکیب نماهای چوبی با کامپوزیت

 • ترکیب نماهای چوبی با سرامیک

 • ترکیب نماهای چوبی با فلز

 • ترکیب نماهای چوبی با شیشه و

 • ترکیب نماهای چوبی با سیمان

ایده-نمای-ترکیبی-با-چوب

ایده نمای ترکیبی با شیشه

شیشه از جمله متریال‌هایی است که در معماری امروزی و مدرن بسیار مورداستفاده قرار می‌گیرد. امروزه با ساخت شیشه‌های متفاوت با ویژگی‌های منحصربه‌فرد و مقاوم نماهای مدرن، متنوع و جذابی به وجود آمده‌اند. از جمله نماهای شیشه‌ای رایج می‌توان به نمای شیشه‌ای کرتین وال و نمای شیشه‌ای اسپایدر از لحاظ طراحی و اجرا اشاره نمود.

این دو نمای شیشه‌ای به روش‌های متفاوت لایه‌ای شفاف، زیبا و متفاوت را روی ساختمان به وجود می‌آورند. نمای شیشه‌ای علاوه بر ظاهری مدرن امکان دسترسی به نور طبیعی را در داخل ساختمان افزایش می‌دهد. ترکیب این عنصر برای خلق نمای ترکیبی با عناصر دیگر می‌تواند در کنار زیبایی بصری، مقاومت نما را نیز به همان اندازه افزایش دهد.

ناگفته نماند استفاده از شیشه در نمای ترکیبی علاوه بر افزایش شفافیت ساختمان، انطباق و هماهنگی نما با محیط اطراف را نیز افزایش می‌دهد.

از مهم‌ترین عناصر قابل‌اجرا با نمای ترکیبی شیشه‌ای می‌توان به مصالح زیر اشاره نمود.

 • ترکیب نماهای شیشه‌ای با آجر

 • ترکیب نماهای شیشه‌ای با سنگ

 • نمای ترکیبی شیشه‌ای با سرامیک

 • ترکیب نماهای شیشه‌ای با فلز

 • ترکیب نماهای شیشه‌ای با چوب

 • ترکیب نماهای شیشه‌ای با سیمان

 • ترکیب نماهای شیشه‌ای با کامپوزیت و

 • ترکیب نماهای شیشه‌ای با GFRC

ایده-نمای-ترکیبی-با-شیشه

ایده نمای ترکیبی با سرامیک

سرامیک نیز در طراحی و اجرای نما خود دارای دودسته اصلی است. دسته اول سرامیک‌های معمولی و قدیمی که با استفاده از ترکیب ملات و سیمان قابل‌اجرا هستند. دسته دوم نیز از نوع مدرن، می‌توان به سرامیک خشک در دو نوع سرامیک‌های مجوف و فول‌بادی اشاره نمود.

نماهای سرامیکی به نسبت مصالح دیگر از وزن کمتری برخوردارند. همچنین این نوع مصالح دارای تنوع بسیار زیادی در طرح، رنگ، اندازه و شکل هستند. نماهای سرامیکی در کنار تنوع ظاهری بالا می‌توانند گزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه باشند. از دیگر مزایای نماهای سرامیکی می‌توان به طول عمر بالای آنها اشاره نمود.

سرامیک‌های نما عایق مناسبی در برابر حرارت برای ساختمان هستند. باتوجه‌به طرح و رنگ سرامیک‌های قابل‌اجرا می‌توان از این عنصر برای انواع سبک‌های مدرن و سنتی استفاده نمود. بااین‌حال سرامیک نیز یکی دیگر از عناصر و مصالحی است که می‌توان آن را با مصالح و متریال‌های دیگر برای خلق نمای ترکیبی استفاده نمود.

از جمله ایده‌های جذاب نمای ترکیبی با سرامیک عبارت‌اند از:

 • ترکیب نماهای سرامیکی با آجر

 • ترکیب نماهای سرامیکی با سنگ

 • ترکیب نماهای سرامیکی با شیشه

 • ترکیب نماهای سرامیکی با چوب

 • ترکیب نماهای سرامیکی با فلز

ترکیب نماهای سرامیکی با سیمان

ایده-نمای-ترکیبی-با-سرامیک

ایده نمای ترکیبی با فلز

فلز یکی دیگر از مصالح نمای ساختمانی است که به دو شیوه قابل‌اجرا است. شما می‌توانید از فلز به‌عنوان نمای اصلی و یا پوسته دوم یا همان نمای ترکیبی به‌راحتی استفاده نمایید. ناگفته نماند که نماهای فلزی اغلب در اجرای نماهای ترکیبی و به‌عنوان پوسته دوم نما و تزیینی مورداستفاده قرار می‌گیرند.

در این روش از فلزاتی همچون آلومینیوم، فولاد و مس با برخورداری از ویژگی‌هایی همچون وزن سبک و مقاومت بالا در برابر عوامل محیطی مورداستفاده قرار می‌گیرند. استفاده از فلز به طراحان و معماران این امکان را می‌دهد تا طرح‌ها و نماهای هندسی و متنوعی را با آنها اجرا نمایند.

استفاده از نمای ترکیبی فلزی با عناصر دیگر سبب افزایش مقاومت، طول عمر و نگهداری از نمای اصلی ساختمان می‌شود. ترکیب فلز با مصالح دیگر علاوه بر افزایش زیبایی ظاهری از نظر عملکردی، مقاومت و پایداری ساختمان را نیز افزایش می‌دهد.

از جمله عناصر و مصالح قابل‌اجرا با نمای ترکیبی فلزی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ترکیب نماهای فلزی با آجر

 • ترکیب نماهای فلزی با سنگ

 • ترکیب نماهای فلزی با سرامیک

 • ترکیب نماهای فلزی با شیشه

 • ترکیب نماهای فلزی با سیمان

 • ترکیب نماهای فلزی با چوب

ایده-نمای-ترکیبی-با-فلز

نمای ترکیبی با کامپوزیت

کامپوزیت نیز یکی از مصالح و متریال‌هایی است که در سال‌های اخیر برای اجرای نمای ساختمان‌ها موردتوجه قرار گرفته است. نمای ترکیبی کامپوزیت رویکردی در معماری است که از ترکیب متریال‌های مختلف مانند

سرامیک، شیشه و غیره با ویژگی‌های خاص اجرا می‌شود.

نمای ترکیبی کامپوزیت می‌تواند از دو نظر طراحی و عملکرد برای ساختمان مزایای بسیاری به همراه داشته باشد. در مرحله اول این عنصر از لحاظ طراحی و ترکیب با متریال‌های دیگر امکان ایجاد نماهایی متنوع با طرح‌های گوناگون را فراهم می‌کند. در مرحله دوم این ترکیبات در کنار یکدیگر سبب افزایش مقاومت، طول عمر و خاصیت عایقی ساختمان می‌شوند.

کامپوزیت از جمله عناصری سبک‌ است که در برابر حرارت، خشکی و سایش به نسبت بسیاری از مصالح اجرایی مقاوم است. به دنبال آن مهم‌ترین شاخص این مصالح قابلیت ترکیب و اجرای آن با عناصر و متریال‌های دیگر است.

از جمله مصالح قابل‌اجرا به‌عنوان نمای ترکیبی کامپوزیت می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ترکیب نماهای کامپوزیت با چوب

 • ترکیب نماهای کامپوزیت با سنگ

 • ترکیب نماهای کامپوزیت با GFRC

 • ترکیب نماهای کامپوزیت با شیشه

نمای-ترکیبی-با-کامپوزیت

کاربردهای نمای ترکیبی

شاید این سؤال برای شما پیش بیاد که نمای ترکیبی و تلفیق متریال‌های مختلف برای چه نوع ساختمان‌هایی قابل اجراست؟

نمای ترکیبی یک ابتکار در طراحی مدرن برای کاربردهای مختلف و ساختمان‌ها با کاربری‌های متفاوت است. ناگفته نماند که این امر به‌شرط اجرای دقیق می‌تواند برای نمای هر نوع ساختمانی به‌عنوان یک اثر هنری و مدرن تلقی شود. اغلب نماهای ترکیبی از ظاهری مدرن بهره‌مند هستند. به همین دلیل می‌توان انواع نماهای ترکیبی را برای انواع ساختمان‌های مسکونی و غیرمسکونی اجرا نمود.

طراحی دقیق و هوشمندانه، نحوه ترکیب مصالح، ترکیبی معنادار از کنار هم قرارگرفتن این عناصر را به وجود می‌آورند. نمای ترکیبی بدون محدودیت با ترکیب مصالح با یکدیگر و یا اجرای سبک‌های متفاوت برای هر نوع ساختمانی قابل‌اجرا است.

براین‌اساس برخی از کاربری‌ها و ساختمان‌های قابل‌اجرا برای نمای ترکیبی عبارت‌اند از:

 • ساختمان‌های مسکونی

 • ساختمان‌های آموزشی

 • ساختمان‌های تجاری

 • ساختمان‌های صنعتی

 • ساختمان‌های اداری

 • ساختمان‌های ویلایی

 • کلینیک‌ها

 • ساختمان‌های خدماتی

 • گالری‌ها

 • برج‌ها

 • تالارها

 • باشگاه‌های ورزشی

 • رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها و غیره

مزایای اجرای نماهای ترکیبی

همان‌طور که اشاره شد نمای ترکیبی، ترکیب و اجرای هم‌زمان عناصر و مصالح متفاوت در کنار یکدیگر است. اجرای هم‌زمان و استفاده از مصالح مختلف مزایای بسیاری را به‌عنوان نماهای ترکیبی هر نوع ساختمانی به همراه خواهد داشت. طراحی و اجرای نماهای ترکیبی که از مزایای بسیاری برخوردار است می‌تواند به زیبایی، عملکرد و کاربری ساختمان بیفزاید.

ازاین‌رو برخی از مزایای اجرای نمای ترکیبی برای ساختمان‌ها عبارت‌اند از:

 • اولین و مهم‌ترین مزایای نماهای ترکیبی افزایش تنوع و زیبایی در اجرای نماست. نماهای ترکیبی امکان ایجاد تنوع و زیبای بیشتری را در طراحی نمای ساختمان فراهم می‌کنند.

 • ترکیب عناصر مختلف در کنار یکدیگر می‌تواند سبب افزایش ارزش‌افزوده ساختمان نیز گردد.

 • مصالح مختلف نماهای ترکیبی فرصتی جهت ادغام ساختمان و هماهنگ‌شدن آن با محیط اطراف است. این تطابق با محیط اطراف سبب بهبود ظاهر شهری و تناسب آن با مناظر اطراف خواهد شد.

 • استفاده از عناصر مختلف با یکدیگر سبب کاهش هزینه‌های اجرایی نما نیز می‌گردد. برای مثال شما با استفاده از عناصر و مصالح ارزان‌قیمت و ترکیب آن با مصالح گران‌قیمت می‌توانید نسبت به کاهش هزینه‌ها اقدام کنید.

 • ترکیب مصالح و متریال‌های گوناگون در نمای ترکیبی می‌تواند به طور هم‌زمان چند سبک طراحی را در قالب نما به شما ارائه دهد.

 • استفاده از عناصر مختلف در کنار یکدیگر می‌توانند سبب افزایش مقاومت، دوام و طول عمر ساختمان و نما شود.

 به‌طورکلی نماهای ترکیبی نقش مهمی در بهبود، جلوه و کارکرد ساختمان‌ها خواهد داشت.

مزایای-اجرای-نماهای-ترکیبی

اجرای نماهای ترکیبی با قطب‌نما

اهمیت تجربه و مهارت در اجرای نماهای ترکیبی بیش از هر چیزی حائز اهمیت است. قطب‌نما به‌عنوان یک مجری حرفه‌ای در زمینه طراحی و اجرای کامل نمای ترکیبی در حوزه معماری و ساختمان با برخورداری از توانایی و مهارت‌های بسیار در این زمینه است. این مجموعه با برخورداری از تجربه و دانش فنی گسترده قادر به ایجاد و طراحی نماهایی ترکیبی با مناسب‌ترین متریال‌ها و طراحی‌ها هستند.

توانایی این افراد در ترکیب و نحوه تعامل متریال و سبک‌ها با یکدیگر به تولید نماهای چشمگیر و جذاب کمک خواهد کرد. قطب‌نما باسابقه درخشان و اجرای پروژه‌های متعدد انواع نماهای ساختمانی و از جمله‌نماهای ترکیبی در درک نیازهای مشتریان و ایجاد راهکارهای شخصی‌سازی بسیار مسلط هستند.

قطب‌نما گزینه مناسب در زمینه ارائه خدماتی همچون مشاوره، طراحی، تهیه و تأمین متریال‌ها و اجرای کامل انواع نماهای ترکیبی در کشور هستند.

درنهایت

نمای ترکیبی سبکی مدرن و متفاوت به‌عنوان استفاده از بیش از یک نوع متریال یا یک سبک در طراحی نمای ساختمان‌ها است. به‌عبارت‌دیگر نماهای ترکیبی بازتابی از خلاقیت و نوآوری در حوزه معماری و ساختمان‌سازی امروزی هستند. در طراحی نمای ساختمان‌های امروزی می‌توان از متریال‌ها و مصالح مختلف به طور هم‌زمان استفاده نمود.

باتوجه‌به تیم اجرایی و تجربه آنها در اجرای نماهای ترکیبی نقش مهمی در ایجاد طراحی‌های چشمگیر و منحصربه‌فرد خواهند داشت. در این مقاله تلاش نمودیم تا شما را با ماهیت و انواع ایده‌های جذاب نمای ترکیبی آشنا نماییم. همچنین در کنار این خدمات کارشناسان قطب‌نما آماده هستند تا به‌صورت رایگان با ارائه مشاوره در زمینه اجرای نمای ترکیبی در این زمینه شما را راهنمایی کنند.

5/5 - (7 امتیاز)

3 دیدگاه

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

Call Now Button