انواع-نمای-تجاری
اجرای-انواع-نمای-تجاری-با-قطب‌نما2

اجرای انواع نمای تجاری با قطب‌نما

در دنیای تجارت نحوه ارائه و بازاریابی دو اصل مهم در فروش و افزایش سوددهی هستند. نمای ساختمان‌های تجاری ازجمله مهم‌ترین قسمت و اولین گزینه در جذب مشتریان محسوب می‌شود. نمای تجاری یک ساختمان تأثیر بسیار زیادی در دعوت و جذب مشتریان خواهد داشت. ازاین‌رو اولین قدم برای بازاریابی توجه به نمای ساختمان به‌عنوان یک جلوه تجاری است. اجرای نمای تجاری توسط قطب‌نما به‌گونه‌ای است که تمامی ویژگی‌های موردنیاز برای ارائه کسب‌وکار شما در آن لحاظ می‌گردد. قطب‌نما از شیوه‌ها و متریال‌های گوناگونی برای اجرای نماهای تجاری استفاده می‌کند.

حال سؤال اینجاست که نماهای تجاری به چه شیوه‌های اجرا می‌شوند؟ یا انواع نماهای تجاری و مصالح مورداستفاده در اجرای نمای تجاری چیست؟ نما در ساختمان‌های تجاری چه اهمیت و مزایایی دارد؟ اینها همه سؤالاتی هستند که در ادامه می‌خواهیم به بررسی آنها بپردازیم.  

فهرست مطالب

اهمیت نما برای ساختمان‌های تجاری

برای درک بهتر اهمیت نما برای ساختمان‌های تجاری بهتر است به یک مثال توجه کنید. خود شما به‌طورقطع میان دو ساختمانی که در یک خیابان وجود دارند، موردی را که از لحاظ ظاهری شکیل و به‌روزتر باشد، انتخاب خواهید کرد. در مقابل به ساختمانی که دارای ظاهری کهنه و نامناسب است وارد نخواهید شد. ازاین‌رو ساختمان‌هایی که دارای نمایی زیباتر، به‌روز و مناسب هستند در عرصه فروش و تجارت موفق‌تر خواهند بود. فارغ از نوع کاربری ساختمان‌ها طراحی نما و انتخاب سبک مناسب برای آن بسیار حائز اهمیت است. حال درصورتی‌که نما مربوط به یک ساختمان تجاری باشد بیش از هر نوع ساختمانی اهمیت پیدا می‌کند. درواقع ساختمان‌های تجاری محل کسب‌وکار و ارائه خدمات و محصولات هستند. درنتیجه استفاده از روش‌هایی که به جذب افراد و مشتریان منجر می‌شود بسیار مهم است.

نمای تجاری یک ساختمان نیز باید معنا و مفهوم اصلی محتوای ساختمان را به افراد منتقل نماید. به عبارتی دیگر نمای ساختمان‌های تجاری باید ویژگی کلی ساختمان را برای افراد از بیرون بیان کنند. نمای تجاری یک ساختمان باید در نگاه اول بیشترین تأثیر را در حس مخاطب ایجاد نماید.

به‌نوعی نماهای تجاری باید وسوسه‌کننده و درگیرکننده افکار افراد باشد. به همین دلیل نمای تجاری در جذب افراد به درون ساختمان تجاری بسیار حائز اهمیت است. شاید در نگاه اول نمای یک ساختمان صرفاً یک نما محسوب شود. درحقیقت ظاهر نماهای تجاری دقیقاً همان چیزی است که افراد را به سمت مغازه شما خواهد کشاند. حال بهتر است برای انتخاب نمای مناسب با انواع و ویژگی‌های آن آشنا شوید. نماهای تجاری به شیوه‌های بسیار متفاوت و با استفاده از متریال‌های گوناگونی توسط قطب‌نما قابل‌اجرا هستند.

معرفی انواع نمای تجاری

نمای یک ساختمان در واقع رابط بین محیط داخلی و خارجی آن است. در معماری ساختمان‌های تجاری، نما یکی از جنبه‌های ضروری آن محسوب می‌شود. از طرفی نمای یک ساختمان تجاری علاوه بر جنبه طراحی و زیبایی باید از نظر مهندسی در بهره‌وری انرژی مؤثر باشد. نمای ساختمان‌های تجاری بسته به نوع ساختمان می‌تواند به‌صورت انحصاری و منحصربه‌فردی طراحی و اجرا گردد. به عبارتی دیگر انتخاب طرح و متریال مورداستفاده برای اجرای نمای تجاری بسته به نوع ساختمان متفاوت خواهد بود. به همین دلیل در این قسمت می‌خواهیم شما را با انواع نمای ساختمان‌های تجاری و متریال مورداستفاده در اجرای آنها آشنا کنیم.

انواع نمای قابل‌اجرا برای ساختمان‌های تجاری عبارتنداز:

 • نمای مدرن

 • نمای کلاسیک

 • نمای نئوکلاسیک

معرفی-انواع-نمای-تجاری
نمای-مدرن

نمای مدرن

اجرای نماهای مدرن در اوایل قرن بیستم بخصوص برای ساختمان‌های تجاری آغاز گردید. در معماری مدرن جسارت اجرا و پیاده‌سازی طرح‌های مختلف و متضاد بیشتر دیده می‌شود. در این نوع سبک از اجرای نمای تجاری شما می‌توانید تلفیق و ترکیب متریال‌ها و طرح‌های مختلف را هم‌زمان مشاهده نمایید. ازجمله مهم‌ترین مشخصه‌های نماهای مدرن برای ساختمان‌های تجاری در کنار زیبایی و عملکرد بازاریابی، کاربردهای فنی آنهاست. در نماهای مدرن شما بر خلاف نماهای کلاسیک یا قدیمی طرح‌ها و نماهای شلوغ و پیچیده را مشاهده نخواهید کرد. بلکه در نماهای تجاری مدرن اغلب از خطوط و طرح‌های ساده استفاده می‌شود. همچنین در اجرای این نوع نما از رنگ‌های خنثی و یکدستی استفاده می‌گردد. تنها چیزی که در ورای طراحی نمای تجاری مدرن وجود دارد، رعایت و توجه به اصول استاندارد و معیارهای ویژه این کار است.

طرح‌های مدرن در قطب‌نما می‌توانند شامل خطوط عمودی، افقی یا زاویه‌دار باشند. در اجرای نماهای مدرن محدودیتی در به‌کارگیری متریال و مصالح وجود نخواهد داشت. برای مثال در اجرای این نوع نمای تجاری می‌توان از فلز، شیشه، چوب، کامپوزیت، بتن، سنگ، سرامیک و… بهره برد.

نمای کلاسیک

نمای کلاسیک یکی دیگر از سبک‌های اجرایی نمای تجاری ساختمان‌هاست. این نما از سبک ساختمان‌های دوره یونان و روم باستان سرچشمه گرفته است. در اجرای این نوع نما اغلب ساختمان‌ها را با ظاهر دوره کلاسیک مشاهده خواهید کرد. نماهای رومی یا همان کلاسیک شامل طرح‌های متقارن، ستون‌ها و سازه‌های مجلل و شکوهمند هستند. در این نوع نمای تجاری پنجره‌های بزرگ با چهارچوب‌های سنگی، با تزیینات خاص دیده می‌شود. در اجرای نمای کلاسیک از مصالحی همچون سنگ، بتن و شیشه استفاده می‌شود. سنگ‌هایی همچون مرمر، گرایت و تراورتن برای اجرای این نوع نما توصیه می‌شوند. ناگفته نماند اجرای نماهای رومی یا همان کلاسیک به دلیل استفاده از سنگ‌های گران‌قیمت بسیار پرهزینه خواهد بود.

ظاهر نماهای کلاسیک دارای جلال و ابهت خاصی هستند و به افراد حس مرفه بودن را القا خواهند کرد. ازاین‌رو انتخاب این سبک از نماهای تجاری دارای محبوبیت بسیاری است. در کنار تمامی این جزئیات و تزیینات نورپردازی یکی دیگر از گزینه‌های قابل‌اجرا در طراحی نمای کلاسیک است. استفاده از نورپردازی سبب می‌گردد تا سنگ‌های اجرا شده همانند یک جواهر بدرخشند.

نمای-تجاری
نمای-نئوکلاسیک

نمای نئوکلاسیک

نمای نئوکلاسیک در واقع ‌نمایی بسیار محبوب و جذاب مابین دو نمای مدرن و کلاسیک است. به عبارتی ساده‌تر نمای نئوکلاسیک ترکیبی از نمای مدرن با نمای کلاسیک خواهد بود. در واقع‌نمای نئو عبارت است از طرح‌هایی که شامل المان‌های ساده و بی‌آلایش هستند. در مقابل کلاسیک نیز شامل طرح و نقش‌هایی باعظمت و شکوه نمای کلاسیک است. بااین‌حال با تضاد در ساختار این دو نما، ترکیب آنها توانسته توجه بسیاری از معماران و طراحان را به خود جلب کند. اجرای نمای تجاری نئوکلاسیک در واقع یکی از نماهای لوکس و شیک محسوب می‌شود که درعین‌حال از سادگی خاصی برخوردارند. ازجمله مهم‌ترین مصالح مورداستفاده در اجرای این نوع نما می‌توان به آجر، چوب، سنگ، شیشه، بتن و فولاد اشاره نمود.

جالب است بدانید که در اجرای نمای نئوکلاسیک بیشتر رگه‌های مدرن قابل‌مشاهده خواهد بود تا نمای کلاسیک و رومی.

انواع مصالح مورداستفاده در اجرای نمای تجاری

علاوه بر سبک‌های اجرایی متفاوت در نماهای تجاری باید با متریال و مصالح مصرفی در این نوع نما نیز آشنا شوید. متریال‌ها و موادی که برای اجرای انواع نمای تجاری بکار گرفته می‌شوند بسیار متنوع‌اند. مصالح مورداستفاده ابتدا بر اساس نوع طرح و سبک اجرایی و سپس سلیقه و بودجه صاحب ساختمان انتخاب خواهد شد.

رایج‌ترین مصالح موردنیاز برای اجرای انواع نمای تجاری عبارت‌اند از:

 • آجر

 • شیشه

 • کامپوزیت

 • فلزی

 • بتنی

 • سنگی و سرامیکی

 • نمای سبز

انواع-مصالح-مورداستفاده-در-اجرای-نمای-تجاری
نمای-آجری

نمای آجری

آجر یکی از قدیمی‌ترین مصالح مورداستفاده در اجرای نمای ساختمان‌هاست. از آجر می‌توان برای اجرای سبک‌های متفاوتی از نمای تجاری استفاده کرد. استفاده از آجر برای اجرای نمای تجاری به دلیل هزینه پایین آن می‌تواند بسیار به‌صرفه باشد. همچنین می‌توان به‌صورت ترکیبی در نماهای شیشه‌ای، فلزی یا بتنی نیز استفاده نمود. درنتیجه استفاده از آجر به‌عنوان یک متریال به‌صرفه و قابل‌اجرا با مصالح دیگر گزینه بسیار خوبی است.

از مهم‌ترین مزایای آجر می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • دارای مقاومت و طول عمر بالا

 • تنوع بالا در طرح، ابعاد و رنگ

 • قیمت مناسب

 • دسترسی آسان برای خرید در سرتاسر کشور

نمای شیشه‌ای

نماهای شیشه‌ای یکی از قابل‌بحث‌ترین نماهای تجاری محسوب می‌شوند. از این عنصر می‌توان در اجرای انواع نماهای کلاسیک، مدرن و نئوکلاسیک استفاده نمود. همچنین می‌توان با ترکیب شیشه با عنصر دیگری یک نمای متفاوت خلق نمود. گرچه نماهای شیشه‌ای دارای قدمت طولانی هستند؛ اما همچنان از مدرن‌ترین نماهای تجاری محسوب می‌شوند. استفاده از شیشه به‌عنوان نما، سبک متفاوت و مجزایی از نما را به نام نماهای شیشه‌ای به وجود آورده است. نماهای شیشه‌ای دارای انواع مختلفی اعم از نمای کرتین وال، اسپایدری یا فریم لس هستند.

هر کدام از این نماهای شیشه‌ای به روش‌های مختلفی اجرا می‌شوند. همچنین از متریال‌ها و اتصالات خاصی برای هرکدام استفاده می‌گردد.

استفاده از شیشه در نمای تجاری ساختمان‌ها سبب می‌گردد تا روشنایی داخلی ساختمان به طور چشمگیری افزایش یابد. استفاده از شیشه برای ساختمان‌های تجاری گزینه بسیار مناسبی برای جذب و دعوت افراد بیشتر به درون ساختمان است. از مهم‌ترین مزایای نماهای شیشه‌ای برای ساختمان‌های تجاری می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • دارای قابلیت عایق صدا و حرارت

 • کاهش مصرف انرژی با افزایش نور و روشنایی طبیعی در طول روز

 • قابل‌اجرا با متریال‌های مختلف اعم از فلز، بتن و…

 • دارای مقاومت بالا در برابر دماهای مختلف (گرما و سرما)

نمای-شیشه-ای
نمای-کامپوزیت

نمای کامپوزیت

کامپوزیت ورق‌های ساخته شده از پلی‌اتیلن و آلومینیوم هستند. استفاده از این متریال برای نما به نام نمای کامپوزیت نام‌گرفته است. استفاده از کامپوزیت به دلیل برخورداری از استانداردهای بسیار ازجمله وزن سبک و ضدحریق بسیار محبوب‌اند. ورق‌های کامپوزیت دارای قابلیت انعطاف‌پذیری بالایی هستند. ازاین‌رو برای اجرای انواع نمای تجاری ساختمان‌ها به‌راحتی به هر شکلی استفاده خواهند شد. از مهم‌ترین ویژگی‌ها و مزایای نمای کامپوزیت تجاری می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • دارای قیمتی به‌صرفه

 • اجرای سریع

 • تنوع رنگی و طرحی بسیار بالا

 • قابلیت تعویض آسان و ارزان صفحات

 • مقاومت بالا

 • طول عمر زیاد

 • قابل استفاده با مصالح دیگر

نمای فلزی

در اجرای این نوع نمای ساختمان‌های تجاری از صفحات و ورق‌های فلزی استفاده می‌شود. از جمله رایج‌ترین فلزات مورداستفاده در اجرای نمای تجاری می‌توان به آلومینیوم، فولاد و آهن اشاره نمود. نماهای فولادی دارای استحکام بسیار بالایی هستند. از مهم‌ترین مزایای این دسته از نماهای فلزی می‌توان به خاصیت ضدزنگ، طول عمر و شکل‌پذیری بالا اشاره نمود. نمای تجاری آلومینیومی برای بهره‌وری از انرژی به‌عنوان گزینه بسیار مطلوبی معرفی شده‌است. آلومینیوم دارای وزنی سبک و در مقابل بسیار مقرون‌به‌صرفه است. این فلز دارای جلا و درخشندگی خاصی است که به‌عنوان نمای تجاری می‌تواند بسیار خیره‌کننده باشد. نماهای فلزی همگی به‌صورت نمای اصلی، تزیینی یا نمای دوپوسته قابل‌اجرا هستند. در نماهای دوپوسته صفحات فلزی در اشکال و طرح‌های متفاوتی ساخته می‌شوند. ازجمله انواع طرح‌های تزیینی با صفحات فلزی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • نمای فلزی استرچ متال

 • پانچ متال

 • مش توری

 • سه‌بعدی دیجیتال

 • مشبک فلزی

 • طرح‌دار

از مهم‌ترین مزایای نماهای فلزی عبارتنداز: ظاهر لوکس، طول عمر بالا و قابلیت ‌اجرا با متریال دیگر. متریال‌های فلزی را می‌توان در انواع سبک‌های مختلف مدرن، کلاسیک و نئوکلاسیک به کاربرد.

نمای-فلزی
نماب-بتنی

نمای بتنی

نماهای بتنی از رایج‌ترین مصالح بکار برده شده در نماهای تجاری محسوب می‌شوند. مقاومت ، انعطاف‌پذیری بالا در اجرا و هماهنگی آن با هر نوع سبک اجرایی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت این متریال محسوب می‌شود. از بتن می‌توان در انواع نماهای تجاری مدرن و کلاسیک استفاده کرد. 

از مهم‌تری مشخصه‌های بتن به‌عنوان نمای تجاری می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • برخورداری از مقاومت بالا در برابر رطوبت

 • دارای مقاومت دمایی بالا

 • قابل‌اجرا و هماهنگ با مصالح و سبک‌های اجرایی دیگر

 • دردسترس‌بودن

 • اجرای آسان و سریع

 • مقرون‌به‌صرفه

 • نماهای بتنی به دو صورت پیش‌ساخته و اجرا در محل ساختمان قابل‌استفاده هستند. نماهای تجاری بتنی پیش‌ساخته از سرعت اجرایی بالایی برخوردارند. همچنین از دیگر انواع نماهای بتنی نماهای رنگی بتنی هستند. این نوع از بتن برای نمای تجاری ساختمان‌هایی با سبک مینیمال یا مدرن مناسب خواهند بود.

نماهای سنگی و سرامیکی

سنگ ازجمله مصالحی است که در قسمت‌های مختلف ساختمان مورداستفاده قرار می‌گیرد. سنگ‌های قابل‌استفاده برای نماهای تجاری دارای تنوع بالا از نظر رنگ و طرح هستند. این سنگ‌ها را می‌توان در انواع سبک‌های نمای تجاری استفاده نمود. مهم‌ترین دلایل انتخاب این مصالح مقاومت و دوام بسیار بالای آن‌هاست. همچنین ناگفته نماند که سنگ‌های نما را می‌توان با انواع متریال‌های دیگر به‌صورت تک متریال یا چند متریالی اجرا نمود. ازجمله سنگ‌های مناسب برای نمای تجاری عبارت‌اند از: مرمر، گرانیت، سنگ کوارتزیت، کریستال.

در سال‌های اخیر استفاده از سرامیک برای اجرای نما بسیار رایج شده است. سرامیک خشک نمای تجاری یکی از متریال‌هایی است که در مدت‌زمان بسیار کوتاهی اجرا خواهد شد. این سرامیک‌ها دارای تنوع بالایی از نظر طرح، رنگ و ابعاد هستند. سرامیک خشک به‌عنوان یک نمای خشک با سازه‌های فلزی و اتصالات خاص روی نما قرار خواهند گرفت. یکی از مهم‌ترین مزایای نمای تجاری سرامیک خشک قابلیت تعویض قطعه‌ای صفحات آسیب‌دیده است. به عبارتی دیگر در صورت شکسته‌شدن یا آسیب به هر کدام از صفحات سرامیکی می‌توانید به‌آسانی با کمترین هزینه آن را بازسازی نمایید.

از مهم‌ترین مزایای نمای تجاری سرامیکی عبارت‌اند از:

 • سازگاری بالا با شرایط آب‌وهوایی مختلف

 • سبک بودن

 • مقاومت بلای مکانیکی و شیمیایی

 • مقاوم در برابر اشعه نور آفتاب

 • به‌صرفه

نماهای-سنگی-و-سرامیکی

پروژه های نمای تجاری قطب نما

بررج-کوروش-ولنجک
برج کوروش ولنجک

نما تجاری

1s
کلوپ غواصی کیش

اسپایدر شیشه ای قوس دار

مرکز خرید باس چیتگر
مرکز خرید یاس چیتگر

اسپایدر شیشه ای فین گلس

ویلا لواسان
ویلا لواسان

اسپایدر شیشه ای فین گلس

مرکز موبایل غرب
مرکز موبایل غرب

اسپایدر شیشه ای کابلی

نمای-سبز

نمای سبز

نمای سبز یکی از جذاب‌ترین نماهای مدرن تجاری محسوب می‌شود. این دسته از نماهای تجاری اغلب برای ساختمان‌های تجاری بلند و برج‌ها مناسب هستند. ظاهر این نوع نما همان‌طور که از نامش پیداست دارای ظاهری طبیعی با قاب‌های سبز است. در این نوع نما با استفاده از داربست و تخت‌های کاشت، گیاهان مناسبی همچون خزه و درختچه‌ها را پرورش می‌دهند. این نوع نمای تجاری گرچه دارای شرایط نگهداری ویژه و زمان‌بری است؛ اما یکی از جذاب‌ترین نماهای تجاری محسوب می‌شود. مراقب باشید در صورت عدم نگهداری مناسب از نماهای سبز در مدت‌زمان کوتاهی به نمایی بسیار زشت مبدل خواهد شد. ازآنجا که این نما دارای گیاهان و فضای سبز است به‌عنوان یک نمای زنده تلقی می‌شود.

قیمت اجرای نمای تجاری در قطب‌نما

باتوجه‌به تنوع بالای مصالح و شیوه‌های اجرایی نماهای تجاری پارامترهای گوناگونی تعیین‌کننده قیمت نهایی آنها خواهند بود. شما باید برای اطلاع از قیمت اجرای انواع نماهای تجاری با تمامی ویژگی‌ها و متریال موردنیاز برای اجرای آن آشنا باشید. یا اینکه قطب‌نما را به‌عنوان راه‌حلی آسان‌تر انتخاب نمایید. در این روش فقط کافی است با کارشناسان قطب‌نما تماس بگیرید تا با قیمت روز اجرای انواع نمای تجاری آشنا شوید.

از مهم‌ترین عوامل و پارامترهای تعیین کننده قیمت اجرای نماهای تجاری عبارتند از:

 • سبک اجرایی به‌عنوان نمای ساختمان

 • متریال مورداستفاده در اجرا

 • میزان حجم مصالح موردنیاز

 • کیفیت متریال مصرفی

 • تعداد نیروهای موردنیاز برای اجرای نمای تجاری

 • متراژ و ابعاد نمای ساختمان

تمامی موارد ذکر شده به طور مستقیم بر روی قیمت نهایی اجرای نما تأثیر خواهند داشت. درنهایت انتخاب تیم مناسب به‌عنوان مجری نماهای تجاری در این هزینه‌ها مؤثر خواهند بود. چراکه افرادی حرفه‌ای از به بارآوردن هزینه‌های اضافی و جانبی با کاهش پرتی مصالح و دقت در انجام کار تأثیرگذارند. تیم اجرایی باید متناسب با نوع طرح و ساختمان، ارتفاع، شرایط اقلیمی و جغرافیایی مناسب‌ترین مصالح را انتخاب نماید. اجرا توسط قطب‌نما با کمترین هزینه‌ها و در مدت‌زمان مقرر شده به پایان خواهد رسید.

قیمت-اجرای-نمای-تجاری-در-قطب‌نما

اجرای حرفه‌ای انواع نمای تجاری

جلوه و ظاهر ساختمان‌های تجاری از گذشته تا به امروز برای صاحبان کسب‌وکار در جلب مشتریان بسیار موردتوجه بوده است. نمای ساختمان‌های تجاری باید از لحاظ زیبایی و کاربردی بسیار تأثیرگذار باشند. انتخاب یک نمای مناسب برای ساختمان‌های تجاری با یک‌چشم انداز عالی کار هر کسی نیست. در این زمینه شما باید جدا از سلیقه و بودجه خود افرادی باتجربه را در این زمینه پیدا کنید. اجرای نما امری بسیار حرفه‌ای است. نحوه اجرا تا کیفیت اجرایی می‌تواند در طول عمر و مزایایی که به دنبال داشته باشد تأثیرگذار باشند. قطب‌نما به‌عنوان گزینه‌ای مناسب و قابل‌اطمینان برای اجرای انواع نمای تجاری در کشور است. این مجموعه باتکیه‌بر دانش روز و تجهیزات مجهز انواع نماهای مدرن و تجاری را ارائه خواهند داد.

استانداردها و اصول اجرایی توسط این مجموعه سبب گردیده به یکی از محبوب‌ترین کارفرمایان از نظر مشتریان مبدل شوند.

درباره گروه معماری قطب نما

گروه مهندسی و معماری قطب‌نما در زمینه طراحی و اجرای مهندسی انواع ساختمان¬ها با کاربری متفاوت، خدمات حرفه ای و تخصصی خود را ازجمله؛ انواع نماهای شیشه‌ای، آسانسورها، هندریل و پارتیشن شیشه‌ای و علی‌الخصوص طراحی، ساخت و اجرای انواع درب و پنجره آلومینیومی ارائه می دهد. مجموعه مهندسی قطب¬نما، تمامی مراحل پروژه موردنظر را از طراحی تا اجرا به شکلی جامع و اصولی ارائه می‌دهد. شایان‌ذکر است قطب‌نما نمونه‌ای کامل از یک شرکت معماری است، چراکه تأمین و تولید تمامی متریال و مصالح این خدمات را نیز برعهده می‌گیرد. باتوجه‌به تخصص و تجربه قطب‌نما می‌توانید اطمینان حاصل کنید که خدماتی باکیفیت و حرفه‌ای را با آنها تجربه خواهید کرد.

5/5 - (1 امتیاز)
Call Now Button