مولیون

مولیون

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

مولیون کرتین وال

اگر به معماری نمای ساختمان‌ها علاقه داشته باشید به‌خوبی می‌دانید که برای نصب صفحات شیشه‌ای در نمای کرتین وال نیازمند اجزای مستحکم و استاندارد برای نصب و نگهداری این صفحات خواهیم بود. در نمای شیشه‌ای کرتین وال ستون‌های فلزی به شکل عمودی و افقی سبب نگه‌داشتن و نصب صفحات شیشه‌ای در این نما خواهند شد. حال قسمت‌های و ستون‌های عمودی که در صنعت نمای شیشه‌ای برای نصب و جداکردن صفحات شیشه‌ای به کار گرفته می‌شود، مولیون نام دارند.

از طرفی از لحاظ اصول مهندسی و قوانین مرتبط با اجرای نماهای شیشه‌ای نصب صفحات بزرگ به شکل غیراصولی و غیراستاندارد مجاز نیست. در این نماها صفحات شیشه‌ای باید به قطعات و شبکه‌های کوچک‌تری تقسیم و درون سازه‌های فلزی با استفاده از قطعات و اجزای مناسب نصب شوند.

در نهایت هدف اصلی از به‌کارگیری این اجزا، امنیت، استحکام و نصب اصولی صفحات شیشه‌ای در نمای کرتین وال است. مجموعه قطب‌نما به‌عنوان واردکننده و تولیدکننده قطعات و اجزای نماهای شیشه‌ای یکی از حرفه‌ای‌ترین و باتجربه‌ترین تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان انواع مولیون فلزی در کشور است.

کاربرد مولیون در نمای کرتین وال

 در سیستم اجرایی نمای کرتین وال مولیون‌ها به‌عنوان عناصر عمودی و اصلی سازه فلزی نما عمل می‌کنند. اولین وظیفه این قطعات فلزی به‌عنوان واحدهای عمودی جداسازی قسمت‌های مختلف نما به‌صورت عمودی است.

استفاده از مولیون‌ها علاوه بر نمای شیشه‌ای، در ساختار درب و پنجره‌ها و سازه‌های شیشه‌ای به کار گرفته می‌شود. این عناصر عمودی نه‌تنها به تقسیم واحدهای مختلف به شکل عمودی کمک خواهند کرد؛ بلکه مهم‌ترین مسئولیت آنها کنترل و تحمل بار مرده نما است.

به عبارتی دیگر مسئولیت اصلی مولیون‌ها به‌صورت سازه‌های عمودی کنترل بارهای مختلف نظیر بارهای سازه، لامل‌های افقی، صفحات شیشه‌ای، فشار باد و تمامی اجزا و غیرقالات نمای کرتین وال است. مولیون‌ها در پذیرش، تحمل و انتقال بار مرده نقش مهمی را در سازه نما ایفا می‌کنند که در نهایت به استحکام و پایداری نمایش شیشه‌ای کرتین وال کمک خواهند کرد.

کاربرد-مولیون-در-نمای-کرتین-وال

علاوه بر تمامی این موارد و وظایف، از مولیون‌ها معمولاً برای ایجاد فضاهای بازشو یا امکان نصب یراق‌آلات بازشونده در نمای ساختمان استفاده خواهند کرد. به‌راحتی می‌توان سیستم‌های بازشو را در نمای کرتین وال به کمک مولیون‌ها اجرا نمود.

این فضاهای بازشو می‌توانند برای تهویه، ورود و خروج از ساختمان یا نیازهای دیگر بکارگرفته شوند. به طور کل مولیون‌ها به‌عنوان عناصر اصلی در نمای کرتین وال علاوه بر ایجاد نقش جداسازی، امکانات نصب، نگه‌داشتن صفحات شیشه‌ای، به ایجاد فضاهای بازشو و تقویت و پایداری سازه کمک خواهند کرد.

این قطعات با استفاده از پروفیل‌های فلزی فولادی یا آلومینیومی ساخته می‌شوند. استفاده از چنین فلزاتی سبب افزایش طول عمر مفید اجزا و در نهایت نمای ساختمان می‌گردد،. همچنین استفاده از این فلزا در ساخت مولیون‌ها راندمان عایقی نما را به طور چشمگیری افزایش خواهند داد.

سفارش مولیون از قطب‌نما

 شما می‌توانید برای سفارش انواع مولیون در هر حجم، سایز و ابعادی با مراجعه به درگاه اینترنتی قطب‌نما به‌صورت اینترنتی سفارش خود را ثبت و در کمترین زمان ممکن تحویل بگیرید. در صورت موجود نبودن اجزا و محصول موردنیاز شما در سایت می‌توانید با شماره تماس‌های درج شده در درگاه اینترنتی قطب‌نما تماس حاصل فرمایید. سپس سفارش خود را در خط تولیدی قطب‌نما ثبت کنید.

قطب‌نما علاوه بر واردکننده و عرضه‌کننده قطعات نمای کریتین وال به‌عنوان یکی از باتجربه‌ترین مجموعه‌های تولید انواع قطعات به‌خصوص مولیون‌ها در کشور شناخته شده است. قطب‌نما همواره در تلاش است با بکار گیری متریال و تجهیزات پیشرفته و باکیفیت محصولاتی مرغوب را به مشتریان عرضه نماید.

سفارش-مولیون-از-قطب‌نما
5/5 - (5 امتیاز)
Call Now Button